Приветствую Вас, Гость
[ Добавить материал ]

ЕТНОГРАФІЧНИЙ МУЗЕЙ

«СВІТЛИЦЯ»

Етнографічний музей - одне з найважливіших ланок у виховній роботі нашої гімназії. Протягом декількох років він здійснює діяльність з формування особистості школяра на основі духовно-моральної культури і традицій українського народу, а також інших народів, що населяють наш край.

Етнографічний музей «Світлиця» свою історію веде з 2004 року, був створений силами вчителів, батьків, учнів, працівників гімназії. Була створена творча група з оформлення музейних експозицій.

Сформувались перші 5 експозиційних напрямків музейної діяльності:

  1. етнографія
  2. фольклор
  3. національний костюм
  4. декоративні промисли
  5. селянський скарб.

Етнографічний музей «Світлиця» має вигляд української світлиці початку ХХ століття. Головне місце в ній займає святий кут.

Великий інтерес в ньому викликає ікона Божої Матері другої половини ХIХ століття і скляний флакон, в якому зберігалося святе масло.

У експозиції «Селянський скарб» представлені предмети старовини другої половини XIX століття, першої та другої половин XX століття. Це прядки, ковородка, гребінь, ланцюг, праник, рубель, качалка. У цій експозиції знаходяться зразки посуду: ложки, виделки, кружки, чайники. Тут же є предмети повсякденного побуту: глечики, самовари, горщики, чавун, макітри, рогач, коромисло, праска, кочерга; предмети тривалого користування: скрині, лавка, стілець, табурет, серп та інші предмети.

Експозиція «Декоративні промисли» присвячується роботам народних умільців. Меблі в світлиці дерев'яні, ручної роботи. У цій експозиції захоплення викликають рушники та картини, вишиті хрестом і гладдю. Є підставка з предметами декоративно-прикладного мистецтва.

Експозиція «Етнографія» представлені матеріали краєзнавчих досліджень учнів про історію розвитку рідного краю, його особливі риси. Висвітлює традиційне народне будівництво і побут народу.

Експозиція «Фольклор» присвячена традиціям народних свят та обрядам українського народу. Зібрані найбільш цікаві сценарії свят, дослідження обрядів та звичаїв народу.  

Експозиція «Національний костюм» має як історично - традиційні, так і сучасніекспонати. Учні фольклорних колективів одягають костюми, які створені за національними традиціями. Це обов’язкова частина фольклорної виховної роботи. Дотримуватися точності виконання костюма, шити та опрацьовувати елементи, деталі допомагають вчителі та батьки. За основу покладені зразки, які були досліджені в музеї Етнографії міста.

З експонатами музею екскурсантів знайомлятьучні - екскурсоводи. З цією метою при музеї  працює гурток у кількості 10 чоловік, де готують виступи, лекції, допомагають їх опрацьовувати, проводити. Кращими екскурсоводами у навчальному році стали учні 6 - класу: Лукянченко Катерина, Заболотна Даря, Бойко Ганна, Гладченко Анастасія, Камнєв Максим, Романюк Микола.

Матеріали етнографічного музею систематично використовуються на уроках української мови та літератури, мистецтва, художньої культури, історії, народознавства, основ правознавства, економічної географії, курсу «Захисник Вітчизни» та інших предметах.

 

ПАСПОРТ

ПОЛОЖЕННЯ

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ

ОСНОВНІ РОЗДІЛИ ЕКСПОЗИЦІЙ

ПЛАН РОБОТИ ЕТНОГРАФІЧНОГО  МУЗЕЮ "СВІТЛИЦЯ"

СКЛАД РАДИ ЕТНОГРАФІЧНОГО МУЗЕЮ "СВІТЛИЦЯ"

АКТИВ ЕТНОГРАФІЧНОГО МУЗЕЮ "СВІТЛИЦЯ"

Свято до дня рідної мови

      

Вечорниці в гімназії

   

Свято "Покрови"

  

Святкуємо день нородження Т.Г. Шевченка